Kościoły

Skalin Kościół filialny pw Matki Bożej Różańcowej »

Skalin Kościół filialny pw Matki Bożej Różańcowej

Godziny mszy świętych.

Nd. 11:30
Wt. 17.00
Skalin – pw. Matki Bożej Różańcowej
We wsi zachował się zabytkowy, XV-wieczny kamienno-ceglany kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej. Jest to świątynia salowa, wzniesiona na planie prostokąta, jej ostatni gruntowny remont przeprowadził w 1909 roku architekt Heinrich Deneke, w czasie dokonywanych renowacji Kościoła Mariackiego w Stargardzie. Na drewnianej wieżyczce z tego okresu umieszczony jest XV-wieczny dzwon, o średnicy 57 cm.
Brak uprawnień do edycji. Uprawnienia posiadają kapłani pracujący w parafii

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Polecane:

Koncert Wielkopostny - Stabat Mater

W ramach tegorocznego Koncertu Wielkopostnego Opera na Zamku zaprasza do Kościoła Garnizonowego na pełen refleksji poruszający koncert muzyki związanej z przeżywanymi misteriami Wielkiego Postu.

»

Misterium Męki Pańskiej w szczecińskim seminarium duchownym

Alumni i przyjaciele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zapraszają na dwuaktowe Misterium Męki Pańskiej pt. „Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?" W tegorocznym scenariuszu misterium pasyjnego opartego o teksty Pisma Świętego i literaturę religijną nie zabraknie równie trudnych pytań.

»

Wielki Post

Środa Popielcowa (w tym roku przypadająca 14 lutego) rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.
Zobacz też Papieskie Orędzie na Wielki Post 2018

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone