Kościoły

Dzisna Kościół filialny pw św.Stanisława BM »

Dzisna Kościół filialny pw św.Stanisława BM

Godziny mszy świętych.

Nd. 12:00
Cz. 17:00
Zbudowany w końcu XVI w. w konstrukcji szkieletowej drewnianej ze strychułowym wypełnieniem pól międzyryglowych. Prezbiterium z końca XVII w. Po 1945 r. uległ powolnej degradacji. Na przełomie lat 70. i 80. XX w. wyremontowano go i postawiono nową drewniana wieżę. W 1993 r. przeprowadzono remont kapitalny ze zmianą wypełnień międzyryglowych na ceglane. Najstarszy i najcenniejszy tego typu zabytek na terenie archidiecezji.

Poświęcony 3.X. 1981 r.
Odpust:8. V.
Brak uprawnień do edycji. Uprawnienia posiadają kapłani pracujący w parafii

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Polecane:

Koncert Wielkopostny - Stabat Mater

W ramach tegorocznego Koncertu Wielkopostnego Opera na Zamku zaprasza do Kościoła Garnizonowego na pełen refleksji poruszający koncert muzyki związanej z przeżywanymi misteriami Wielkiego Postu.

»

Misterium Męki Pańskiej w szczecińskim seminarium duchownym

Alumni i przyjaciele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zapraszają na dwuaktowe Misterium Męki Pańskiej pt. „Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?" W tegorocznym scenariuszu misterium pasyjnego opartego o teksty Pisma Świętego i literaturę religijną nie zabraknie równie trudnych pytań.

»

Wielki Post

Środa Popielcowa (w tym roku przypadająca 14 lutego) rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.
Zobacz też Papieskie Orędzie na Wielki Post 2018

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone