Dzieło Biblijne

Dzieło Biblijne 3 lutego 11:49 wyświetleń: 9401
Tematy: spotkanie z Biblią (5) | warsztaty biblijne (4) | studium Pisma św. (4) | szkoła biblijna (2) | Nowogorad (1) | Szczecin-Gumieńce (1) | Stargard (1) |

Rejonowa Szkoła Biblijna

Szkoła Biblijna

w rejonach duszpasterskich Archidiecezji

 Stargard    Szczecin-Gumieńce      Nowogard

25 lutego; 04 marca; 11 marca; 18 marca; 25 marca 2017
SZKOŁA BIBLIJNA jest kursem przygotowującym do systematycznej wspólnotowej lub indywidualnej lektury Pisma Świętego. Uczestnicy otrzymają podstawową i aktualną wiedzę na temat Biblii i badań biblijnych; zostaną wprowadzeni w praktykę spotkań biblijnych. Do uczestnictwa zapraszamy katolików świeckich zainteresowanych Biblią.


NOWOGARD

PARAFIA p.w. WNIEBOWZIĘCIA NMP, ul. Kościelna 2a, SALKA PARAFIALNA

STARGARD

PARAFIA p.w. NMP KRÓLOWEJ ŚWIATA, ul. Bol. Krzywoustego 13, SALKA PARAFIALNA

SZCZECIN - Gumieńce

PARAFII p.w. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, ul. św. Kingi 3, SALKA PARAFIALNA 

 

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ 10:00                ZAKOŃCZENIE 14:30

4 wykłady x 45 min.

 W trakcie przerwy dla uczesntików będę dostępne ciepłe napoje i ciastka

ZAPISY PRZED ROZPOCZĘCIEM ZAJĘĆ U PROWADZĄCEGO       KOSZT 50 zł


Szczegółowe informacje o tematyce zajęć na załączonych plakatach

utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2017-02-03

Polecane:

Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2017

W święto Nawrócenia św. Pawła, 25 stycznia 2017 r., w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbyło się nabożeństwo na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uroczystym nieszporom przewodniczył ks. biskup Henryk Wejman. W modlitwie wzięli udział przedstawiciele kościołów i wspólnot chrześcijańskich.

Fot. R Karwowski.

»

Dyplomy Benemerenti za rok 2016

Podczas tradycyjnego Noworocznego Koncertu Kolęd w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga wręczył dwa wyróżnienia Dyplomem Benemerenti: dla Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej za zgłębokie i żywe świadectwo miłosierdzia przemieniające poruszenia ludzkiego serca w praktyczną troską o potrzebujących, jak również dla p. Pawła Woźniaka - mieszkającego w Berlinie - za szczególne poświęcenie w zaszczepianiu miłości do Polski i ojczystych tradycji oraz upamiętnienie polskich więźniów nazistowskich obozów, szczególnie Ravensbruck, oraz upamiętnienie polskich kapłanów pochowanych w Berlińskim Altglienicke.

Wszystkim mieszkańcom miasta Szczecina życzenia noworoczne złożył prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Zdjęcia: Dorian Sirek

»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone