Duszpasterze

Ks. Ś.p. Ireneusz Tomasz Kucal

: Parafia pw »
ul.:
kod, poczta
data urodzin: 1962-09-21 Zmarł: 2010-02-23
data imienin: 30 listopada
data święceń: 1990-06-24
w kapłaństwie: 19 lat
Kilka słów o sobie: Dnia 23 lutego 2010 r., o godz. 4.30, po długiej i ciężkiej chorobie, zakończył swoją ziemską pielgrzymkę ks. mgr Ireneusz Kucal, wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Stargardzie Szczecińskim


Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek, 26 lutego 2010 r. kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie wg następującego porządku:

- 9.30 Jutrznia za zmarłych

- 10.00 Msza Święta pogrzebowa

- po Mszy Świętej złożenie do grobowca rodzinnego na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie



Ks. Ireneusz urodził się 21 września 1962 r. w Szczecinie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1990 r. z rąk śp. abp. Kazimierza Majdańskiego.

Pracował jako wikariusz w następujących parafiach:

- Barlinek, Niepokalanego Serca NMP - 16.07.1990 - 30.06.1994

- Myślibórz, św. Jana Chrzciciela - 30.06.1994 - 01.07.1995

- Przecław - 01.07.1995 - 28.06.1996

- Szczecin, Miłosierdzia Bożego - 28.06.1996 - 15.02.1997

- Moryń - 15.02.1997 - 01.07.1998

- Goleniów, św. Jerzego - 01.07.1998 - 15.10.1998

- Warnice k. Pyrzyc - 15.10.1998 - 01.01.1999

- Ińsko - 01.01.1999 - 01.07.1999

- Szczecin-Załom, św. Tomasza - 01.07.1999 - 25.09.1999

- Mostkowo - 25.09.1999 - 25.08.2000

- Szczecin, św. Stanisława BM - 25.08.2000 - 25.08.2001

- Nowogard, św. Rafała Kalinowskiego - 25.08.2001 - 24.06.2002

- Mierzyn - 24.06.2002 - 21.06.2003

- Stargard, Przemienienia Pańskiego - 21.06.2003 -
Brak uprawnień do edycji.

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Polecane:

Promocja nowych lektorów i ceremoniarzy parafialnych

W sobotę przed IV Niedzielą Wielkanocną, tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, w kościele seminarium duchownego w Szczecinie, odbyła się uroczysta promocja lektorów i ceremoniarzy parafialnych. Mszy świętej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita azczecińsko-kamieński, a homilię wygłosił Ks. Biskup Bronisław Bernacki, biskup odesko-symferopolski. Po uroczystościach liturgicznych odbyła się uroczysta agapa i turniej z nagrodami dla ministrantów. 
 
Fot. al. M. Kuligowski
»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Wybrane zagadnienia z dziejów Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim do 1945 roku

Pierwsze próby chrystianizacji Pomorza Zachodniego miały już miejsce za czasów księcia Bolesława Chrobrego. Myślano wówczas, że powołane do życia w 1000 roku biskupstwo kołobrzeskie w ramach metropolii gnieźnieńskiej przyniesie nie tylko obfite owoce w postaci przyjęcia przez miejscowy lud wiary katolickiej, ale również na stałe zwiąże polityczno-kościelnie losy Pomorza Zachodniego z Polską. Niestety w wyniku reakcji pogańskiej biskupstwo w Kołobrzegu upadło, a jego pasterz, biskup Reinbern, powrócił na dwór Chrobrego, by w roku 1018 zakończyć życie na odległej Rusi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone