Duszpasterze

Ks. Radca Ś.p. Czesław Piotr Śliwa

nr telefonu:
nr telefonu komórkowego:
email:
skype:
: Parafia pw »
ul.:
kod, poczta
data urodzin: 1939-09-26 Zmarł: 2009-02-05
data imienin: 20 lipca
data święceń: 1966-06-16
w kapłaństwie: 42 lata
Kilka słów o sobie: Dnia 5 lutego br. zmarł ks. Czesław Śliwa, ur. 26 września 1939 r. w Bystrej k. Gorlic, wyświęcony 16 czerwca 1966 r.
Uroczystości pogrzebowe zmarłgo kapła na odbyły się w kościele parafialnym i pw. Wniebowzięcia NMP w Szczecinie-Dąbiu, w sobotę 7 lutego br..
Msza św. pogrzebowa zastała odprawiona o godz. 12.00, a nastepnie odbył się pogrzeb na cmentarzu w Szczecinie Dąbiu.


Śp. Ks. Śliwa po święceniach pracował w następujących parafiach:


1. Chojna, NSPJ 1966-1968 - wikariusz

2. Czarne, Wnieb. NMP 1968-1971 - wikariusz

3. Szczecin, Najśw. Zbawiciela 1971-1976 - wikariusz

4. Szczecin, św. Józefa 1976-1977 - wikariusz

5. Kołbaskowo 1977-1981 - administrator

6. Świnoujście-Warszów 1981-1985 - administrator

7. Sulimierz 1985-1991 - proboszcz

8. Szczecin-Dąbie, Wnieb. NMP 1991 – rezydent i radca Kurii (WPK i ZUS)
Brak uprawnień do edycji.

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Polecane:

Promocja nowych lektorów i ceremoniarzy parafialnych

W sobotę przed IV Niedzielą Wielkanocną, tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, w kościele seminarium duchownego w Szczecinie, odbyła się uroczysta promocja lektorów i ceremoniarzy parafialnych. Mszy świętej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita azczecińsko-kamieński, a homilię wygłosił Ks. Biskup Bronisław Bernacki, biskup odesko-symferopolski. Po uroczystościach liturgicznych odbyła się uroczysta agapa i turniej z nagrodami dla ministrantów. 
 
Fot. al. M. Kuligowski
»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Wybrane zagadnienia z dziejów Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim do 1945 roku

Pierwsze próby chrystianizacji Pomorza Zachodniego miały już miejsce za czasów księcia Bolesława Chrobrego. Myślano wówczas, że powołane do życia w 1000 roku biskupstwo kołobrzeskie w ramach metropolii gnieźnieńskiej przyniesie nie tylko obfite owoce w postaci przyjęcia przez miejscowy lud wiary katolickiej, ale również na stałe zwiąże polityczno-kościelnie losy Pomorza Zachodniego z Polską. Niestety w wyniku reakcji pogańskiej biskupstwo w Kołobrzegu upadło, a jego pasterz, biskup Reinbern, powrócił na dwór Chrobrego, by w roku 1018 zakończyć życie na odległej Rusi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone