Duszpasterze

Ks. wik. mgr Piotr Buda

Myślibórz: Parafia pw Świętego Krzyża »
ul.: Kościelna 17
kod, poczta 74-300 MYŚLIBÓRZ
data urodzin: 1984-05-10
data imienin: 29 czerwca
data święceń: 2010-04-10
w kapłaństwie: 7 lat
Kilka słów o sobie: Zajmuję się i jednocześnie są to moje "pasje" (jeżeli jest to dobre określenie w tym przypadku):
- Krucjatą Wyzwolenia Człowieka (jestem moderatorem).
- Myśliborską Pieszą Pielgrzymką ze Szczecina (jestem za nią odpowiedzialny).
- Rekolekcjami dla dzieci w czasie wakacji (współprowadzę wraz z osobami świeckimi jeden tygodniowy turnus).
- Sprawowaniem sakramentów w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, a także zgłębianiem tradycyjnej nauki katolickiej (czyli mówię o sobie, że jestem "tradycjonalistą").
- Obroną życia ludzkiego (angażuję się na tyle ile mogę, szczególnie w Duchową Adopcją Dziecka Poczętego i w Marsz dla Życia).
- Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę (jestem pielgrzymem i spełniam posługę kapłańską na pielgrzymce).
- Szerzeniem i wspieraniem postaw patriotycznych (uczestniczę w różnych marszach i wydarzeniach patriotycznych).

Nie jest to gradacja związana z ważnością wykonywanych funkcji. Każda jest na swój sposób ważna. Jedna mniej zajmująca, druga bardziej. Tym wszystkim żyję i to buduje i określa kształt mojego kapłaństwa (które oczywiście nie jest moje a Chrystusa).
Brak uprawnień do edycji.

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Polecane:

Poświęcenie Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie

W sobotę 9 września 2017 roku, Ks. Arcybiskup Metropolita Szczecińsko – Kamieński Andrzej Dzięga poświęcił pierwsze na świecie sanktuarium, którego patronami są Dzieci Fatimskie. W wypełnionym po brzegi kościele w parafii p.w. św. Tomasza na Os. Kasztanowym w Szczecinie Mszę św. koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów.

»

Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach 2017

Tracycyjne, coroczne Dożynki Archidiecezjalne odbyły się w ostatnia niedzielę sierpnia, w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Pyrzycach. O godz. 13.30 miała miejsce prezentacja wieńców dożynkowych, po której, uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej za plony przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Podczas liturgii modlono się szczegónie za rolinów dziekując za ich pracę podczas trudnych tegorocznych żniw oraz proszono o błogosławiństwo Boże, aby pomimo niesprzyjającej w tym roku pogody można było zebrać to, co z Bożego daru zrodziła ziemia. Po liturgii rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu zespołów ludowych i prezentacja produktów regionalnych.

Zdjęcia Marek Danielak

»

70 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego

25 sierpnia mija 70 lat odkąd do Myśliborza przyjechały i zamieszkały przy niewielkim kościółku pierwsze siostry nowo tworzącego się zgromadzenia zakonnego Sióstr Jezusa Miłosiernego, założonego przez bł. ks. Michała Sopoćko, wg pragnienia Jezusa przekazanego przez św. Siostrę Faustynę – założenia zgromadzenia zakonnego mającego za zadanie wielbienie, głoszenie i wypraszanie Miłosierdzia Bożego dla świata.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone