Duszpasterze

Ks. wik. mgr Piotr Buda

Myślibórz: Parafia pw Świętego Krzyża »
ul.: Kościelna 17
kod, poczta 74-300 MYŚLIBÓRZ
data urodzin: 1984-05-10
data imienin: 29 czerwca
data święceń: 2010-04-10
w kapłaństwie: 7 lat
Kilka słów o sobie: Zajmuję się i jednocześnie są to moje "pasje" (jeżeli jest to dobre określenie w tym przypadku):
- Krucjatą Wyzwolenia Człowieka (jestem moderatorem).
- Myśliborską Pieszą Pielgrzymką ze Szczecina (jestem za nią odpowiedzialny).
- Rekolekcjami dla dzieci w czasie wakacji (współprowadzę wraz z osobami świeckimi jeden tygodniowy turnus).
- Sprawowaniem sakramentów w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, a także zgłębianiem tradycyjnej nauki katolickiej (czyli mówię o sobie, że jestem "tradycjonalistą").
- Obroną życia ludzkiego (angażuję się na tyle ile mogę, szczególnie w Duchową Adopcją Dziecka Poczętego i w Marsz dla Życia).
- Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę (jestem pielgrzymem i spełniam posługę kapłańską na pielgrzymce).
- Szerzeniem i wspieraniem postaw patriotycznych (uczestniczę w różnych marszach i wydarzeniach patriotycznych).

Nie jest to gradacja związana z ważnością wykonywanych funkcji. Każda jest na swój sposób ważna. Jedna mniej zajmująca, druga bardziej. Tym wszystkim żyję i to buduje i określa kształt mojego kapłaństwa (które oczywiście nie jest moje a Chrystusa).
Brak uprawnień do edycji.

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Polecane:

Szczeciński Marsz dla Życia 2017

21 maja 2017 r. ulicami Szczecina przeszedł XV już Szczeciński Marsz dla Życia. Z frekwencją nie mniejszą niż w poprzednich latach Szczeciński Marsz dla Życia pozostaje najwiekszą tego typu manifestacją w Polsce i jedną z największych w Europie, w obronie poczętych, a nienarodzonych jeszcze dzieci. W tym roku hasłem marszu były słowa: „Kocham cię życie”. Marsz rozpoczął się przy figurze św. Jan Pawła II na Jasnych Błoniach i zakończył Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej.

Fot. M. Kuligowski, ks. S. Zyga

»

Tydzień Ewangelizacji 2017

W dniach od 3 do 11 czerwca br. w Szczecinie, parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach oraz parafii pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie odbędzie się Tydzień Ewangelizacji. W ramach programu przewidzane są różne spotkania, modlitwy i akcje ewangelizacyjne.

»

30. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie

W dniu 11 czerwca br. będziemy obchodzić 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie i ukoronowania Figury Matki Bożej Fatimskiej z Sanktuarium na os. Słonecznym koronami papieskimi, w kontekście rocznic: 25. rocznicy utworzenia Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej i 45. rocznicy powstania naszej diecezji. Tego dnia przypada również 40. rocznica święceń kapłańskich naszego Arcypasterza, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Uroczystość ta stanowi także zakończenie Tygodnia Ewangelizacji przeżywanego w Szczecinie od 4 czerwca br. Zapraszamy do udziału w następujących spotkaniach modlitewnych.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone