Poniedziałek, 22 maja 2017 r. imieniny: Emila, Neleny, Romy Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 12 marca 10:23 wyświetleń: 2767 S.Z.

Zmarł Ks. Kan. Joachim Lemke

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystus informujemy, że 11 marca 2017 r., w 85. roku życia lat i 58. roku kapłaństwa zmarł Ksiądz Kanonik Joachim Lemke.

Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg:
 
1) we wtorek, 14 marca br., w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie:
- o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa przy trumnie zmarłego Kapłana;
- o godz. 16:00 Msza św. w intencji śp. Księdza Kanonika Joachima Lemke;
 
2) w środę, 15 marca br., w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Cedyni;
- o godz. 10:00 różaniec i Liturgia Godzina za zmarłych przy trumnie zmarłego Kapłana;
- o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa;
- po Mszy św. złożenie ciała śp. Księdza Kanonika Joachima Lemke na cmentarzu w Cedyni.


Ksiądz Kanonik Joachim Lemke urodził się 7 listopada 1932 r. w Szczecinku

Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1959 r.

Posługiwał w następujących parafiach:

Ostrowice, Niepokalanego PoczęciaNMP    01.09.1959 - 01.07.1961 - wikariusz
Świdnica, św. Marcina                                      01.07.1961 - 30.06.1962 - wikariusz
Recz                                                                      30.06.1962 - 01.07.1963 - wikariusz
Tuczno, Wniebowzięcia NMP                         01.07.1963 - 30.06.1965 - wikariusz
Połczyn, Niepokalanego Poczęcia NMP       30.06.1965 - 31.08.1968 - wikariusz
Słupsk, NMP                                                       31.08.1968 - 01.07.1971 - wikariusz
Stargard, Królowej Świata                               01.07.1971 - 24.06.1974 - wikariusz
Czachów                                                              24.06.1974 - 15.11.1974 - administrator
Cedynia                                                               15.11.1974 - 01.08.1988 - administrator
Barlinek, św. Bonifacego                                 01.08.1988 - 01.07.1991 - proboszcz
Bełczna                                                               01.07.1991 - 15.12.1997 - proboszcz
Szczecin, Miłosierdzia Boże                            15.12.1997 - 11.03.2017 - rezydent
 
 
Pamiętajmy o zmarłym Kapłanie w naszych modlitwach.

aktualizowano: 2017-03-15 14:42
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Promocja nowych lektorów i ceremoniarzy parafialnych

W sobotę przed IV Niedzielą Wielkanocną, tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, w kościele seminarium duchownego w Szczecinie, odbyła się uroczysta promocja lektorów i ceremoniarzy parafialnych. Mszy świętej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita azczecińsko-kamieński, a homilię wygłosił Ks. Biskup Bronisław Bernacki, biskup odesko-symferopolski. Po uroczystościach liturgicznych odbyła się uroczysta agapa i turniej z nagrodami dla ministrantów. 
 
Fot. al. M. Kuligowski
»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Wybrane zagadnienia z dziejów Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim do 1945 roku

Pierwsze próby chrystianizacji Pomorza Zachodniego miały już miejsce za czasów księcia Bolesława Chrobrego. Myślano wówczas, że powołane do życia w 1000 roku biskupstwo kołobrzeskie w ramach metropolii gnieźnieńskiej przyniesie nie tylko obfite owoce w postaci przyjęcia przez miejscowy lud wiary katolickiej, ale również na stałe zwiąże polityczno-kościelnie losy Pomorza Zachodniego z Polską. Niestety w wyniku reakcji pogańskiej biskupstwo w Kołobrzegu upadło, a jego pasterz, biskup Reinbern, powrócił na dwór Chrobrego, by w roku 1018 zakończyć życie na odległej Rusi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone