Poniedziałek, 22 maja 2017 r. imieniny: Emila, Neleny, Romy Poniedziałek VI tygodnia okresu wielkanocnego

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 12 marca 13:32 wyświetleń: 5646 S.Z.

Zmarł Ks. Kan. Jan Cichy

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystus informujemy, że 11 marca 2017 r. przed północą, zmarł Ksiądz Kanonik Jan Cichy.

Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg:
 
1) w poniedziałek, 13 marca br., w kościele pw. Niepokalane Serca NMP w Szczecinie-Słoneczne:
- o godz. 18:00 Msza św. w intencji zmarłego Kapłana;
 
2) we wtorek, 14 marca br., w kościele pw. św. Ottona w Szczecinie;
- o godz. 11:30 Liturgia Godzina za zmarłych przy trumnie zmarłego Kapłana;
- o godz. 12:00 Msza św. pogrzebowa;
- po Mszy św. złożenie ciała śp. Księdza Kanonika Jana Cichego na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.


Ksiądz Kanonik Jan Cichy urodził się 31 marca 1944 r. w Dietach na terenie Austrii (Diecezja Linz).

Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 1968 r.

Do 16.04.1991 r. przynależał do Diecezji Tarnowskiej. Na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej pracował od 09.07.1975 r.

W naszej Archidiecezji posługiwał w następujących parafiach:

Kamień Pomorski                                              09.07.1975 - 15.12.1975 - wikariusz
Ładzin                                                                 15.12.1975 - 10.06.1976 - wikariusz
Szczecin, Świętego Krzyża                              10.06.1976 - 01.08.1981 - wikariusz
Kołbaskowo                                                     01.08.1981 - 15.02.1984 - administrator
Szczecin-Klęskowo                                          15.02.1984 - 14.01.1985 - wikariusz
Szczecin, Niepokalanego Serca NMP          14.01.1985 - 21.08.1999 - proboszcz
Szczecin, Niepokalanego Serca NMP          21.08.1999 - 21.11.2000 - urlop zdrowotny
Warnice k.Pyrzyc                                            21.11.2000 - 24.11.2003 - wikariusz
Świnoujście, Chrystusa Króla                        24.11.2003 - 01.05.2010 - pomoc duszpasterska
Szczecin, Dom Wspólnoty Kapłańskiej        01.05.2010 - 11.03.2017 - rezydent
 
Pamiętajmy o śp. Księdzu Kanoniku Janie Cichym w naszych modlitwach.

aktualizowano: 2017-03-15 14:42
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Promocja nowych lektorów i ceremoniarzy parafialnych

W sobotę przed IV Niedzielą Wielkanocną, tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, w kościele seminarium duchownego w Szczecinie, odbyła się uroczysta promocja lektorów i ceremoniarzy parafialnych. Mszy świętej przewodniczył Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita azczecińsko-kamieński, a homilię wygłosił Ks. Biskup Bronisław Bernacki, biskup odesko-symferopolski. Po uroczystościach liturgicznych odbyła się uroczysta agapa i turniej z nagrodami dla ministrantów. 
 
Fot. al. M. Kuligowski
»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Wybrane zagadnienia z dziejów Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim do 1945 roku

Pierwsze próby chrystianizacji Pomorza Zachodniego miały już miejsce za czasów księcia Bolesława Chrobrego. Myślano wówczas, że powołane do życia w 1000 roku biskupstwo kołobrzeskie w ramach metropolii gnieźnieńskiej przyniesie nie tylko obfite owoce w postaci przyjęcia przez miejscowy lud wiary katolickiej, ale również na stałe zwiąże polityczno-kościelnie losy Pomorza Zachodniego z Polską. Niestety w wyniku reakcji pogańskiej biskupstwo w Kołobrzegu upadło, a jego pasterz, biskup Reinbern, powrócił na dwór Chrobrego, by w roku 1018 zakończyć życie na odległej Rusi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone