Poniedziałek, 26 czerwca 2017 r. imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny Poniedziałek XIII tygodnia okresu zwykłego

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 6 marca 17:35 wyświetleń: 3208 S.Z.

Zmarł Ks. Kan. Eugeniusz Kurzawa

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w poniedziałek, 6 marca 2017 r., w wieku 80 lat, zmarł Ksiądz Kanonik Eugeniusz Kurzawa, wieloletni proboszcz Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gostyniu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się według następującego porządku:
 
1. środa, 8 marca 2017r., godz. 17:00 – pożegnalna Msza św. w Konkatedrze w Kamieniu Pomorskim;
 
2. czwartek, 9 marca 2017 r., kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gostyniu
    - godz. 12:00 – czuwanie przy Zmarłym;
    - godz. 12:30 – Liturgia Godzin za zmarłych;
    - godz. 13:00 -  uroczysta Msza św. pogrzebowa;
    - po Mszy św. kondukt na cmentarz przykościelny.
 

Ksiądz Kanonik Eugeniusz Kurzawa urodził się 27 marca 1937 r. Antoniewie Górnym, powiat Wągrowiec.
Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1963 r.
 
Posługiwał w następujących parafiach:
 
Trzcińsko Zdrój                         01.07.1963 - 01.07.1964 - wikariusz
Bobolice                                  01.07.1964 - 30.09.1965 - wikariusz
Wieprzyce                                30.09.1965 - 31.08.1968 - wikariusz
Łobez                                      31.08.1968 - 08.06.1971 - wikariusz
Bełczna                                    08.06.1971 - 14.06.1986 - administrator
Myślibórz św. Jana Chrzciciela     14.06.1986 - 01.07.1993 - proboszcz
Gostyń                                     01.07.1993 - 25.08.2009 - proboszcz
Kamień Pomorski                      25.08.2009 - 06.03.2017 - rezydent

Dziekan Dekanatu Łobez               28.10.1985 - 14.06.1986
Wicedziekan Dekanatu Myślibórz    01.03.1987 - 01.03.1992
Myśliborska Kapituła Kolegiacka - kanonik gremialny od 03.11.1992
 
Polecajmy zmarłego Kapłana Bożemu Miłosiedziu
aktualizowano: 2017-03-09 20:11
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Boże Ciało w Szczecinie 2017

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga przewodniczył międzyparafialnej procesji Bożego Ciała w Szczecinie. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela. Procesja przeszła od Bazyliki św. Jan Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła następującymi ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Zwycięstwa, Brama Portowa, Kard. Wyszyńskiego, Sołtysia i Grodzka. Na zakończenie procesji eucharystycznej Biskup Henryk Wejman odprawił Mszę Świętą w Bazylice Archikatedralnej.

Zdjęcia: M. Kuligowski

»

Arcybiskup Andrzej Dzięga kawalerem Krzyża Komandorskiego Węgierskiego Orderu Zasługi

Ambasador Republiki Węgierskiej, Orsolya Zsuzsanna Kovács, wręczyła Księdzu Arcybiskupowi Andrzejowi Dziędze, Metropolicie Szczecińsko-Kamieńskiemu, Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Republiki Wegierskiej, nadany przez Prezydenta Republiki Węgierskiej Jánosa Ádera.

»

Święcenia kapłańskie w szczecińskim seminarium

W Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, tj. 8 czerwca 2017 r., w kościele seminaryjnym pw. Świętej Rodziny, Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, udzielił święceń w stopniu prezbitera diakonowi Damianowi Atamanowi, który pochodzi z Parafii pw. Dobrego Pasterza w Nowej Wsi (diecezja rzeszowska). 
 
Fot. al. M.Kuligowski
»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone