Fotogalerie

Fotogalerie 4 lipca 2016 09:36 wyświetleń: 1905

Rekolekcje w Łukęcinie - czerwiec 2016 r.

„Katecheta – budowniczy kultury spotkania”.

Rekolekcje dla katechetów w Trzęsaczu i Łukęcinie

3-5 i 10-12 czerwca 2016 r.

 

Ks. dr hab. Mariusz Sztaba – kapłan Archidiecezji Częstochowskiej, wykładowca pedagogiki na KUL poprowadził cykl konferencji rekolekcyjnych pod hasłem „Katecheta – budowniczym kultury spotkania” dla środowiska katechetów Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Ojciec rekolekcjonista podzielił się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem, a co najważniejsze swoją wiarą. W ciekawy sposób nakreślił, że „być katechetą” to „być nauczycielem i wychowawcą”, ale być „dobrym katechetą”, to być świadkiem, a być świadkiem to chcieć się spotykać z drugim człowiekiem, słuchać go i rozmawiać z nim. W swoich naukach powołał się na wiele autorytetów i wzorów osobowych, zachęcając nas, abyśmy korzystali z ich wiedzy i doświadczeń w budowaniu relacji z ludźmi. Mówił, że mamy być jak „otwarte okno”, aby nie tylko widzieć, ale usłyszeć i tworzyć.

Czas rekolekcji stał się dla nas swoistą „szkołą Chrystusa”, w której spotkaliśmy wspaniałego nauczyciela w osobie ks. Mariusza. Poczuliśmy się jak uczniowie, którzy odkrywają niedoskonałości w zakresie własnej wiedzy, a nawet wiary. Jednak sposób przekazywania treści, głoszonych trudnym naukowym językiem, ale z uśmiechem, humorem, przeplatany dowcipnymi porównaniami, śmiesznymi powiedzonkami w toku konferencji sprawił, że budziły się w nas refleksje i pytania. Nauki zmuszały nasze środowisko do zastanowienia się nad własnym sposobem katechizowania i wychowania  oraz  budowania kultury spotkania.

Cenna jest nauka, która pobudza do myślenia i twórczego działania, a ta podczas odbytych rekolekcji taką właśnie była.

Rekolekcje umilili nam swoją osobą i życzliwym słowem ks. dyrektor dr Paweł Płaczek i siostra Agnieszka Piątkowska – wizytatorka katechetyczna. Im szczególnie dziękujemy tak inspirujące rekolekcje, które zgromadziły tak liczną grupę katechetów posługujących na ziemi nad Odrą i Bałtykiem.

 

                                                                                                          Krystyna Korda

aktualizowano: 2016-07-04 09:38
Wszystkich albumów:

Polecane:

Polecane linki

  • Link nr 1
  • asdasd sadsad
  • a sdasdaskd pokapodkpas
  • as dasd asd
  • a sdasd asdsa
  • as dasd asdasd

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone