Środa, 17 października 2018 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Środa XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Aktualności

Aktualności 11 października 15:42 wyświetleń: 274 pf

Żyje dla Pana w Jego Królestwie....

Dnia 9 października br. odeszła do Królestwa wiecznego szczęścia, w wieku 58 lat, wieloletnia katechetka p. Krystyna Korda ze Świnoujścia. Msza Święta pogrzebowa za śp. Krystynę zostanie odprawiona w sobotę o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza w Świnoujściu.

Pani Krystyna po ukończeniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie pracowała przez 2 lata jako nauczyciel najmłodszych dzieci w Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu, następnie 7 lat w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Podgrodziu. Posługę katechetyczną rozpoczęła w roku 1993 i przez 25 lat ofiarnie i z wielkim zaangażowaniem głosiła Chrystusa w Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu. W roku 2009 uzyskała tytuł nauczyciela dyplomowanego.

Była człowiekiem wiary, cenionym pedagogiem, katechetką, niosła pokój, nadzieję i radość. Wiernie uczestniczyła w spotkaniach formacyjnych dla katechetów, ceniła sobie bardzo rekolekcje, odprawiała je w każdym roku, bo jak mówiła z kontaktu z Bogiem, z modlitwy czerpała siłę do ofiarnej posługi i wszelkiej aktywności w domu, szkole, parafii. Prowadziła zespół wokalno-teatralny, scholę dziecięcą, przygotowywała dzieci do wielu konkursów oraz inscenizacji o tematyce religijnej na uroczystości parafialne i szkolne. Współpracowała z Parafialnym Caritas. W ramach wolontariatu prowadziła katechezę dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną - uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w parafii pw. Bł. Michała Kozala w Świnoujściu.

Złączmy się w modlitwie za śp. Krystynę, wierząc że będzie nas wspierać już z Domu Ojca.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

aktualizowano: 5 dni temu, 2018-10-12
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Polecane linki

  • Link nr 1
  • asdasd sadsad
  • a sdasdaskd pokapodkpas
  • as dasd asd
  • a sdasd asdsa
  • as dasd asdasd

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności