Wtorek, 17 października 2017 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Wtorek XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Aktualności

Aktualności 11 kwietnia 20:52 wyświetleń: 750

Wiosenne warsztaty katechetyczne

Treści misyjne w katechezie oraz inspiracje metodyczne - jak rozpocząć i zakończyć lekcje to tematy tegorocznych Wiosennych Warsztatów Katechetycznych.

 

Marzec i kwiecień, to czas naszych wspólnych spotkań w ramach Wiosennych Warsztatów Katechetycznych.Tegoroczne warsztaty były bogate w świadectwa z wyjazdu katechetów na misje do Kenii. W poszczególnych rejonach naszej Archidiecezji swoimi doświadczeniami dzielili się: Przemek Landowski i Beata Hedzielska (w Świnoujściu), Ewa Januszkiewicz, Danuta Toflińska i Wioletta Stefanicka (w Stargardzie), Ewa Januszkiewicz (w Nowogardzie), Marzena Danowska (w Szczecinie), Iwona Łosiewicz i Agnieszka Chełstowska (w Gryficach).

Katecheci opowiadali o licznych spotkaniach z ciekawymi ludźmi, o pomocy, którą w różnej formie zwieźli ale przede wszystkim o sytuacji dzieci w szkołach w Kipsing i Matirii. Głoszonym świadectwom towarzyszyły emocje, które nadal bardzo mocno wracają do uczestników wyjazdu, a doświadczenie młodego Kościoła misyjnego, sprawia, że uświadamiamy sobie jak bardzo potrzebna jest prostota w wierze, że każdego dnia mamy za co wielbić Boga.

Druga cześć spotkania dotyczyła inspiracji jak wykorzystać wiadomości o misjach? Jak rozpocząć i zakończyć lekcje? Jak na początku zaciekawić ucznia, wprowadzić w tematykę lekcji a tym samym zachęcić do aktywnego udziału w katechezie. W propozycjach na ciekawy początek znalazła się praca z obrazem, z muzyką, a także tajemniczy kuferek i latające wiadomości. Natomiast na zakończenie lekcji quiz podsumowujący z wykorzystaniem bezpłatnej platformy do tworzenia quizów Kahoot.

Dorota Maziarz – Świerzewska
doradca metodyczny WWK i ODN

aktualizowano: 2017-04-11 20:55
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Polecane linki

  • Link nr 1
  • asdasd sadsad
  • a sdasdaskd pokapodkpas
  • as dasd asd
  • a sdasd asdsa
  • as dasd asdasd

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone