Niedziela, 20 maja 2018 r. imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny VII Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Bernardyna ze Sieny

Aktualności

Aktualności 2 kwietnia 2017 23:01 wyświetleń: 907

Rekolekcje szkolne w ZSO nr 3 w Szczecinie

 

W dniach 22 – 24 marca br. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów ZSO 3. Uczniowie spotykali się w kościele oraz w szkole. W kościele w poszczególne dni uczestniczyli: w Drodze Krzyżowej, nabożeństwie pokutnym oraz Mszy świętej.

W szkolnej auli słuchali nauk rekolekcyjnych prowadzonych przez Siostry Jezusa Miłosiernego z Myśliborza, oglądali filmy i scenki biblijne, w których brali aktywny udział. Siostra Teresa i Pan Łukasz grający na gitarze (pomagający siostrom w prowadzeniu rekolekcji) uczyli piosenek, opowiadali historie biblijne i współczesne „z życia wzięte” oraz zachęcali do modlitwy, ukazując różne jej rodzaje. S.Franciszka i s.Marianna śpiewały ze wszystkimi grupami przybywającymi według harmonogramu do kościoła oraz przygotowały przedstawienie, w którym aktorkami były członkinie zespołu Promyki Jezusa Miłosiernego. Wszyscy katecheci uczący w „Błękitnej” pomagali uczniom w godnym przeżywaniu rekolekcji i służyli im  zarówno w kościele jak i w szkolnej auli.

Uczestnicy rekolekcji chwalili sposób ich prowadzenia, a prowadzący chwalili dzieci i młodzież za zaangażowanie, które przejawiało się uważnym słuchaniem, modlitewnym skupieniem i pięknym śpiewaniem. Siostra Teresa, prowadząca rekolekcje nie mogła się nadziwić, że uczniowie tej szkoły tak pięknie potrafią chwalić Pana Boga swoim śpiewem. Dziękujemy uczestnikom rekolekcji oraz tym, którzy je przygotowali i przeprowadzili, a także wszystkim nauczycielom opiekującym się w tym czasie uczniami.

aktualizowano: 2017-04-02 23:02
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Polecane linki

  • Link nr 1
  • asdasd sadsad
  • a sdasdaskd pokapodkpas
  • as dasd asd
  • a sdasd asdsa
  • as dasd asdasd

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone