Czwartek, 19 października 2018 r. imieniny: Michaliny, Michała, Piotra Piątek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues'a oraz Towarzyszy, św. Pawła od Krzyża

Aktualności

Aktualności 12 czerwca 12:18 wyświetleń: 573

Rekolekcje dla katechetów w Łukęcinie

„Oto ja, Panie, poślij mnie” – pod tym hasłem odbyły się w dniach 8-10 czerwca 2018 r. rekolekcje dla katechetów w Łukęcinie. Prowadzili je ks. Maciej Będziński - Sekretarz Krajowy PDRW i PDPA oraz s. Monika Juszka RMI, z PUM z Warszawy. Opiekę nad całością sprawowała nasza wizytatorka diecezjalna s. Agnieszka Piątkowska.

Gościnny Dom rekolekcyjny OO. Paulinów, cisza, piękna przyroda i pogoda sprzyjały zasłuchaniu się w Słowo Pana i osobistej refleksji. Na nowo usłyszeliśmy zaproszenie Jezusa do wypełniania naszego powołania misyjnego.

Program rekolekcji był starannie zaplanowany. Znalazło się w nim wiele „dla ducha i dla ciała”. Eucharystie, adoracja, sakrament pokuty, modlitwy i konferencje umożliwiły przebywanie w bliskości Pana, zaczerpnięcia ze źródła miłości, wypływającego z Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

W programie zawarte było również spotkanie z Papieskimi Dziełami Misyjnego, różaniec misyjny, odmówiony przez nas w różnych językach i inicjatywy animacyjne PDM. Pyszne posiłki były ucztą dla podniebienia, a także okazją do zawiązania wspólnoty. Prowadzący rekolekcje rozbudzili w nas ciekawość dzieł misyjnych, chęć do podjęcia misyjnego zaangażowania, a także zwrócili uwagę na potrzeby i trudności, z jakimi zmagają się misjonarze. Mieliśmy okazję zaopatrzyć się w sklepiku misyjnym w materiały do animacji misyjnej w naszych szkołach i parafiach.

Dziękujemy prowadzącym za ich pasję i zaangażowanie w służbie Chrystusowi i podzielenie się z nami swoim doświadczeniem misyjnym. Dziękujemy gospodarzom, prowadzącym i s. Agnieszce za stworzenie wspaniałego klimatu, za przygotowanie i wspólne przeżywanie rekolekcji. To był dobry i błogosławiony czas! Ufamy, że zaowocuje w naszej posłudze katechetycznej. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym te rekolekcje mogły się odbyć.

Wdzięczni katecheci - uczestnicy rekolekcji w Łukęcinie


Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z rekolekcji w Łukęcinie - TUTAJ.

 

aktualizowano: 2018-06-12 12:19
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Polecane linki

  • Link nr 1
  • asdasd sadsad
  • a sdasdaskd pokapodkpas
  • as dasd asd
  • a sdasd asdsa
  • as dasd asdasd

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności