Środa, 17 października 2018 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Środa XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Aktualności

Aktualności 31 sierpnia 2016 09:49 wyświetleń: 2303

I Komunia Święta - "Domowniczek"

"TO NIE TAKIE TRUDNE - domowniczek przygotowujący dziecko i rodzinę do I Komunii Świętej z dziećmi fatimskimi". (Praca pod red. ks. dr. Pawła Płaczka, Doroty Maziarz-Świerzewskiej i Doroty Usowicz-Lenczewskiej).

Domowniczek został zaprezentowany podczas 42. Szczecińskich Dni Katechetycznych - 9 i 10 wrześia 2016 r. w Szczecinie.
Co w nim znajdziemy: opowiadanie Romcia Tomcia o Fatimie, comiesięczną rodzinną katechezę, wiele aktywizacji dla dziecka, podstawowe prawdy wiary przekazane prostym językiem, certyfikat wystawiany przez rodziców, pierwsze piątki miesiąca, modlitwy katechizmowe i ciekawe ilustracje nawiązujące do historii dzieci z Fatimy wykonane przez plastyka.

Książeczka wyróżniona przez katechetyków i znawców problematyki katechezy dzieci

Otrzymaliśmy wyróżniającą recenzję s. prof. dr hab. Haliny Wrońskiej. Oto jej treść: "Chciałabym zaznaczyć, że sam pomysł przygotowania tej książki zasługuje na uznanie i wyróżnienie. Książka ta stanowi konkretną propozycję współpracy rodziców i dziecka na drodze przygotowania go do sakramentu pokuty i Eucharystii w kontekście setnej rocznicy objawień fatimskich. Jest ona dostosowana do wieku uczestników katechezy w rodzinie. Ma w niej miejsce wspólnotowe spotkanie ze słowem Bożym, obecnym w prostych tekstach biblijnych, prowadzenie do wiary przeżywanej zarówno w rodzinie jak i we wspólnocie Kościoła, religijna interpretacja doświadczeń dziecka pomagająca odkrywać jego miejsce w świecie i rozwijać przyjazne odniesienie do ludzi. Bóg ukazany jest jako osoba przyjazna, zatroskana o człowieka i jego szczęśliwe życie, pełna miłości do ludzi. Na wyróżnienie zasługuje również szata graficzna. Książka prezentuje wysokie walory estetyczne. Są kolorowe i bardzo dobrej jakości obrazki, dostosowane do danego okresu rozwojowego. Proponuje się także różnorodność metod, technik i środków pracy adekwatnych do dzieci i aktywizujących rodzinę".

Ta pozycja jest doskonałą pomocą w przygotowaniu parafialnym dzieci i ich rodzin do Pierwszej Komunii Świętej.

 

aktualizowano: 2017-08-31 09:56
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Polecane linki

  • Link nr 1
  • asdasd sadsad
  • a sdasdaskd pokapodkpas
  • as dasd asd
  • a sdasd asdsa
  • as dasd asdasd

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności