Sobota, 20 października 2018 r. imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa Sobota XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego

Aktualności

Aktualności 29 września 2017 20:59 wyświetleń: 1097

Animacja misyjna w szkołach naszej Archidiecezji

Już od 30 września 2017 r. gościć będziemy w naszej Archidiecezji ks. Cabuga Ieremy, proboszcza parafii pw. św. Pawła Apostoła w Kipsing w Kenii. Znajduje się tu placówka misyjna sióstr felicjanek, którą w lutym br. odwiedziło 14 naszych katechetów.

Ks. Jeremy przylatuje do Polski na zaproszenie Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-kamieńskiej i katechetów, którzy wraz z kapłanami opłacili koszty podróży i ubezpieczenia. W ciągu miesiąca swojego pobytu odwiedzi 59 placówek szkolno-wychowawczych. Szczycą się one udziałem w programie "Adopcji Ucznia na odległość". W Kipsing jest nim objętych na ten moment 200 dzieci.
Ksiądz, w najbliższych tygodniach odwiedzi szkoły w miejscowościach: Wolin, Troszyn, Dargobądz, Choszczno, Korytowo, Zieleniewo, Lubiana, Bierzwnik, Pełczyce, Krzęcin, Chrapowo, Barlinek, Karsko, Myślibórz, Chojnę, Chwarstnicę, Gryfino, Gardno, Radziszewo, Poczernin, Warnice, Dolice.
W kolejnych: Stargard, Kliniska Wielkie, Goleniów, Szczecin, Police i Trzebież.

Kapłan będzie dzielił się swoim doświadczeniem i przybliżał życie w Kipsing.

Na terenie jego parafii znajduje się przedszkole, szkoła podstawowa i średnia oraz 14 małych wspólnot chrześcijańskich plemion samburu. Ksiądz prosi o dary serc i wsparcie dla kenijskiech parafii, dla budowy kościoła zarówno tego materialnego, jak i duchowego. Będzie to również okazja, by mógł doświadczyć polskiej, czy chrześcijańskiej gościnności w myśl zasady: "Gość w dom - Bóg w dom". Ufamy, że zachwyci się także pięknymi zakątkami naszych okolic, a ta wizyta nie będzie ostatnią. Postaramy się na bieżąco informować o jej przebiegu.

aktualizowano: 2017-09-29 21:21
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Polecane linki

  • Link nr 1
  • asdasd sadsad
  • a sdasdaskd pokapodkpas
  • as dasd asd
  • a sdasd asdsa
  • as dasd asdasd

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności