Środa, 17 października 2018 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Środa XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego

Home

Home 11 października 10:28 wyświetleń: 1087

Zmarł Ksiądz Alojzy Kegel

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w środę, 10 października 2018 r., w godzinach porannych, zmarł Ksiądz Alojzy Kegel, dawny wieloletni proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie i dziekan Dekanatu Kołbacz.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach k. Oświęcimia (ul. Osiedle 700-lecia 22), Diecezja Bielsko-Żywiecka), w poniedziałek, 15 października 2018 r., wg następującego porządku:
 
- godz. 12:00 - wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego kapłana z kaplicy przedpogrzebowej do kościoła;
- godz. 12:30 - czuwanie modlitewne przy trumnie zmarłego kapłana i modlitwa różańcowa
- godz. 13:00 - Msza Święta pogrzebowa
- po Mszy Świętej złożenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Kętach.
 
Ksiądz Alojzy Kegel urodził się 1 maja 1930 r. w Nowej Wsi k. Bielska-Białej, (obecnie Diecezja Bielsko-Żywiecka).
Święcenia kapłańskie przyjął 29 września 1957 r. w Tarnowie jako sercanin.
Inkardynowany do Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 10 października 1980 r.
 
W posługiwał w następujących parafiach:

Choszczno Narodzenia NMP      01.07.1974  - 12.08.1977    - pomoc duszpasterska
Jesionowo                              12.08.1977 - 10.06.1978    - wikariusz
Barlinek, Niep.Serca NMP         10.06.1978 - 19.08.1978    - wikariusz
Stargard Świętego Ducha        19.08.1978 - 25.04.1981    - wikariusz
Recz                                    25.04.1981 - 09.10.1983    - wikariusz (z obsługą Wapnicy)
Wapnica                               09.10.1983 - 16.011991    - administrator (urlop zdrow. do 20.05.1992)
Pęzino                                 21.05.1992 - 01.07.1992    - administrator
Ładzin                                  01.07.1992 - 01.09.1993    - proboszcz
Warnice k.Pyrzyc                   01.09.1993 - 05.11.1994    - proboszcz
Stare Czarnowo                     05.11.1994 - 07.08.2001    - proboszcz
Kęty - dom rodziny                07.08.2001 - urlop zdrowotny

Sprawował następujące urzędy i godności:

Dziekan Dekanatu Kołbacz: 01.07.1997 - 24.08.2003


Pamiętajmy o śp. Księdzu Alojzym Keglu w naszych modlitwach.
aktualizowano: Wczoraj 09:50
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę 2018

W dniach od 28 do 29 września 2018 roku miała miejsce coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim, po którym odbyło się czuwanie, prowadzone przez wspólnotę Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. O północy odprawiona została uroczysta Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Ks. Biskup Henryk Wejman, a podczas której homilię wygłosił Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Trud podróży i całonocnego czuwania pielgrzymów zakończony został poranną Drogą Krzyżową na Jasnogórskich Wałach i błogosławieństwem pod figurą św. Jana Pawła II, które jak powiedział ks. Arcybiskup, stało się już tradycją.
fot. al. M. Kuligowski
fot. al. Ł. Knapkiewicz
»

Konferencja naukowa - KOŚCIÓŁ KATOLICKI NA POMORZU ZACHODNIM W LATACH 1979–1989/1990

W dniach 16-17 października 2018 r., na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, odbędzie się konferencja naukowa "Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim w latach 1979–1989/90". Okres ten był czasem niezmiernie ważnym i przełomowym w naszej Ojczyźnie, a w procesie odzyskiwania pełnej wolności Kosciół Katolicki w Polsce miał swój niezatarty i niezaprzeczalny udział. Konferencja zorganizowano przy współracy z IPN.

 

»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności