Środa, 17 października 2018 r. imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora Środa XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Ignacego Antiocheńskiego
Home 23 września 15:04 wyświetleń: 508 pf

Spotkanie Misyjne Dzieci w Szczecinie

Serdecznie zapraszamy wszystkich katechetów, rodziców, animatorów grup parafialnych, a w szczególności dzieci do uczestnictwa w Spotkaniu Misyjnym Dzieci, które odbędzie się w sobotę, 20 października br., w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Gościem spotkania będzie pochodzący z Ugandy misjonarz - kombonianin, ks. Deo Gratias.

29 września br. w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozpoczynamy II Archidiecezjalną Animację Misyjną. Naszym gościem będzie s. Casti z Kipsing w Kenii. Odwiedzi ok. 40 zachodniopomorskich szkół i parafie Archidiecezji. Szczegóły i program ukaże się niebawem. Przed nami cały miesiąc animacji misyjnej oraz modlitwy o powołania misyjne i za misjonarzy. Punktem centralnym animacji będzie Spotkanie Misyjne Dzieci.

Tegoroczne Spotkanie Misyjne Dzieci w Szczecinie, kiedy będziemy świętować w 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową odbędzie się pod hasłem „Różaniec Misyjny ze św. Janem Pawłem II”. Pragniemy w ten sposób przygotować się do przeżywania Tygodnia Misyjnego, prosząc Ducha Świętego o rozpalenie w naszych sercach pragnienia pomagania – na różne sposoby – dzieciom z krajów misyjnych. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia, podczas której polecimy Bogu wszystkie intencje misji i misjonarzy.

Ze spotkaniem związany jest także konkurs na wykonanie różańca misyjnego z dowolnego materiału. Różaniec należy przygotować wspólnotowo (jeden na grupę) i podpisany (nazwa grupy, parafia) przywieźć ze sobą i pozostawić w recepcji spotkania. Specjalnie powołane jury wybierze zwycięzców, którym wręczymy drobne upominki.

Program spotkania:
9.30 – Rejestracja grup
10.00 – Zawiązanie wspólnoty
10.15 – Przedstawienie pt. „Karol z Wadowic”
10.45 – „Odwiedzam brata na krańcach świata” – spotkanie z misjonarzem z Afryki
11.15 – Rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie różańca misyjnego
11.30 – Modlitwa różańcowa w różnych językach
12.00 – Msza Święta – ks. Deo Gratias
13.00 – Poczęstunek i rozesłanie

Zgłaszania grup i opiekunów przyjmowane będą do dnia 17 października br. u ks. Dariusza Pazdana, pod nr. tel.: 504 974 788.

Patronat nad Spotkaniem Misyjnym Dzieci oraz II Archidiecezjalną Animacją Misyjną objął Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

aktualizowano: ponad tydzień temu, 2018-10-03
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę 2018

W dniach od 28 do 29 września 2018 roku miała miejsce coroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim, po którym odbyło się czuwanie, prowadzone przez wspólnotę Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. O północy odprawiona została uroczysta Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Ks. Biskup Henryk Wejman, a podczas której homilię wygłosił Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Trud podróży i całonocnego czuwania pielgrzymów zakończony został poranną Drogą Krzyżową na Jasnogórskich Wałach i błogosławieństwem pod figurą św. Jana Pawła II, które jak powiedział ks. Arcybiskup, stało się już tradycją.
fot. al. M. Kuligowski
fot. al. Ł. Knapkiewicz
»

Konferencja naukowa - KOŚCIÓŁ KATOLICKI NA POMORZU ZACHODNIM W LATACH 1979–1989/1990

W dniach 16-17 października 2018 r., na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, odbędzie się konferencja naukowa "Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim w latach 1979–1989/90". Okres ten był czasem niezmiernie ważnym i przełomowym w naszej Ojczyźnie, a w procesie odzyskiwania pełnej wolności Kosciół Katolicki w Polsce miał swój niezatarty i niezaprzeczalny udział. Konferencja zorganizowano przy współracy z IPN.

 

»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone / Polityka prywatności