Sobota, 21 października 2017 r. imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza Sobota XXIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jakuba Strzemię

Home

Home 3 października 15:12 wyświetleń: 1438 pf

Różaniec Do Granic – modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc.

Różaniec Do Granic to także modlitwa do „granic możliwości”. Jest zaproszeniem Polaków do zejścia z kanap, porzucenia wygodnego życia przed telewizorem czy komputerem, wzięcia modlitewnej broni i podjęcia duchowej walki o ratunek dla świata. Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku... Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczani koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach. Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Program wydarzenia „Różaniec do granic” w kościołach „stacyjnych”:

10.30 - Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 - Eucharystia
12.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej. Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski:
14.00 - Modlitwa różańcowa
15.30 - Modlitwa na zakończenie
Do zobaczenia, gdzieś na granicy!

Kościoły stacyjne w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Granica morska:
1. Mrzeżyno, parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła, dek. Trzebiatów
2. Niechorze, parafia pw. św. Stanisława BM, dek. Trzebiatów
3. Rewal, parafia pw. Najświętszego Zbawiciela, dek. Trzebiatów
4. Trzęsacz, kościół pw. Miłosierdzia Bożego, parafia Rewal, dek. Trzebiatów
5. Pobierowo, parafia pw. Najświętszego Odkupiciela, dek. Kamień Pom.
6. Łukęcin, parafia pw. NMP Królowej Polski, dek. Kamień Pom.
7. Dziwnówek, parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe, dek. Kamień Pom.
8. Dziwnów, parafia pw. św. Józefa, dek. Kamień Pom.
9. Międzywodzie, parafia pw. Wniebowzięcia NMP, dek. Wolin
10. Kołczewo, parafia pw. św. Katarzyny, dek. Wolin
11. Wisełka, parafia pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin, dek. Wolin
12. Międzyzdroje, parafia pw. św. Piotra Ap., dek. Świnoujście
13. Świnoujście, parafia pw. św. Wojciech BM
14. Świnoujście, parafia pw. NMP Gwiazdy Morza
15. Świnoujście, parafia pw. św. Stanisława i Bonifacego BM

Granica lądowa:
16. Świnoujście, parafia pw. bł. Michała Kozala BM
17. Nowe Warpno, parafia pw. Wniebowzięcia NMP, dek. Police
18. Tanowo, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, dek. Police
19. Buk, parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej, dek. Szczecin Pogodno
20. Dobra Szczecińska, parafia pw. MB Królowej Świata, dek. Szczecin Pogodno
21. Dołuje, parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata, dek. Szczecin Pogodno
22. Będargowo, parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych, dek. Szczecin Pogodno
23. Kołbaskowo, parafia pw. Świętej Trójcy, dek. Szczecin Pomorzany
24. Gryfino, parafia pw. Narodzenia NMP
25. Pniewo, parafia pw. Ojca Pio, dek. Gryfino
26. Widuchowa, parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, dek. Gryfino
27. Ognica, kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej, parafia Widuchowa, dek. Gryfino
28. Krajnik Górny, parafia pw. św. Andrzeja Boboli, dek. Chojna
29. Czachów, parafia pw. MB Częstochowskiej, dek. Cedynia
30. Cedynia, parafia pw. Narodzenia NMP
31. Siekierki, parafia pw. MB Królowej Pokoju, dek. Cedynia
32. Czelin, parafia pw. NMP Częstochowskiej, dek. Mieszkowice
33. Boleszkowice, parafia pw. św. Antoniego, dek. Mieszkowice

aktualizowano: ponad tydzień temu, 2017-10-11
Wszystkich rekordów:

Polecane:

Poświęcenie figury wotywnej Matki Bożej Fatimskiej

W tym roku przypadała setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji jako wotum dziękczynne wiernych naszej Archidiecezji została ufundowana figura Matki Bożej, która usytuowana jest obok budynku Kurii Metropolitalnej. Uroczystości związane z poświęceniem tego wotum odbyły się 18 października 2017 roku. Rozpoczęły się uroczystą Eucharystią w kościele seminaryjnym pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, podczas której homilię wygłosił ks. dr hab. Grzegorz Wejman prof. US. Po Mszy świętej wszyscy zebrani udali się w procesji pod figurę gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie.
 
Fot.: ks. inf. E. Cybulski, al. P. Górzyński, al. P. Łosiewski, al. M. Kuligowski
»

Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim w latach 1972–1978 (czasy biskupa Jerzego Stroby)

W dniach 17-18 października 2017 r., na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, odbędzie się konferencja naukowa "Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim w latach 1972–1978". Okres ten był czasem pasterzowania biskupa Jerzego Stroby, pierwszego po powstaniu diecezji biskupa szczecińsko-kamieńskiego, który tworzył od podstaw strukturę i instytucje nowej samodzielnej diecezji, nawiązującej swoimi korzeniami historycznymi do dawnej diecezji kamieńskiej. Konferencja zorganizowano przy współracy z IPN.

»

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/18 w Szczecińskim Seminarium Duchownym

W poniedziałek, 9 października 2017 r., w gmachu Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie odbyła się Inauguracja kolejnego roku formacyjnego. Rozpoczęło się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-k\Kamieńskiego. Po Mszy św. rozpoczęła się druga część spotkania w Kościele Seminaryjnym. Przemówienie wygłosił rektor, ks. dr Krzysztof Łuszczek. Następnie Ksiądz Arcybiskup pobłogosławił sześciu alumnów roku I. Został odczytany dekret ustanawiający Radę Naukową Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie po czym Ksiądz Arcybiskup wręczył nominacje jej członkom, a także wykladowcom seminaryjnym. Wykład inauguracyjny pt. Znaczenie odkryć z Nag Hammadi dla badań biblijnych wygłosił ks. dr hab. prof. US Cezary Korzec. Alokucja Księdza Arcybiskupa Metropolity i błogosławieństwo udzielone wspólnie z bpem Henrykiem Wejmanem i bpem seniorem Marianem Błażejem Kruszyłowiczem zakończyło uroczystości. 
 
Fot. al. M.Kuligowski
»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone